*

Co je školení ADR?


Dne:21.11.2014 | autor: placená inzerce

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Co je školení ADR?

Řada lidí se domnívá, že současná situace na českých silnicích je jedna velká džungle. Mnoho lidí z této situace často viní profesionální řidiče. Pravda je však nezřídka někde jinde. Zatímco "běžný" řidič si udělá řidičák a tím jeho povinné vzdělávání končí, profesionální řidiči musejí pravidelně podstupovat různá školení jsou tak na dění na silnicích lépe připraveni. Jedním z takových je školení ADR.

Musíte podstoupit školení ADR? Víte, co se pod touto zkratkou skrývá? A víte, kdo ADR školení nabízí? Dohoda ADR je v oficiálním znění Evropská dohoda o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných věcí (ADR). V platnost tato dohoda vstoupila v roce 1987, ale původně se vztahovala pouze na mezinárodní přepravu nebezpečných věcí. Na vnitrostátní dopravu platí dohoda až od roku 1994. V tomto článku se podíváme, co školení ADR pro řidiče zahrnuje a kdo toto školení pořádá.

V dohodě ADR jsou vymezeny podmínky pro silniční přepravu nebezpečných věcí. Dokument obsahuje přibližně 1200 stran textu. Jedná se tedy o obsáhlý předpis. Dále se v dohodě ustanovují pravidla, jimiž se klasifikují nebezpečné věci, metody balení, pravidla pro přepravu a spousta dalších náležitostí.
Za zmínku také stojí, že dohoda ADR zahrnuje minimální požadavky na školení osob, které se zúčastňují přepravy a manipulace s nebezpečnými věcmi. Dále je ve školení zahrnuto školení řidičů a bezpečnostních poradců.

Kdo nabízí školení ADR?

Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA představuje nejrozsáhlejší zájmové sdružení dopravců na území České republiky. Jeho hlavní sídlo je v Praze. Historie sdružení se začala psát v roce 1992. Dnes seskupuje na 2 000 dopravců, kteří spravují kolem 20 000 vozidel. ČESMAD BOHEMIA se specializuje nejen na mezinárodní a kamionovou dopravu, ale také na menší dopravce v rámci nákladní a autobusové dopravy.

A právě toto školicí středisko má ve svém portfoliu služeb nejen profesní školení řidičů, ale také ADR pro řidiče. Školení nabízí po celé České republice, a to konkrétně v sedmi regionálních městech – v Ústí nad Labem, Hradci Králové, Praze, Plzni, Českých Budějovicích, Brně a Ostravě.

Školicí středisko nabízí školení řidičů ve třech základních povinných školení – školení řidičů pro získání průkazu ADR, školení bezpečnostních poradců ADR a školení pro osoby podílející se na přepravě nebezpečných věcí. Toto sdružení nabízí také pravidelné školení řidičů. S nabídkou služeb budete nadmíru spokojeni.

zdroj foto: morguefile.com

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Chystáte se k moři? Zrádné zpětné proudy vás mohou stát život

Do zpětného proudu se dostanete lehce, ani nebudete vědět jak. Sice budete plavat směrem k pobřeží, ale proud vás bude odnášet dál do moře a pobřeží se vám…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt