Chraňte sebe i svůj majetek. 6 typů pojištění, která se vyplatí


Dne:23.03.2020 | autor: placená inzerce

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Chraňte sebe i svůj majetek. 6 typů pojištění, která se vyplatí

V dnešní době si lze pojistit opravdu cokoliv. Ale vyznat se ve všech různých typech pojištění může být oříšek. A zjistit, která se vám opravdu vyplatí jakbysmet. V tomto článku vám představíme několik druhů pojištění, která se opravdu vyplatí. Řeč je například o cestovním pojištění, povinném ručení nebo pojištění majetku.

Pojištění dnes existují desítky a pojistit tak můžete sebe, své auto, mazlíčka i majetek. K uzavření některých typů pojištění, jako je třeba povinné ručení, vás vede zákon, jiná jsou dobrovolná. Z těch oceníte kupříkladu havarijní pojištění nebo pojištění majetku. Kterým pojištěním tedy přikládat váhu?

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění vám přijde vhod na každé dovolené. Slouží totiž pro případy, kdy se na cestách zraníte, onemocníte, nebo zkrátka budete potřebovat lékařské ošetření. Zdravotnictví v zahraničí totiž není zdaleka tak levné jako u nás, a i obyčejná bolest zubů vás může stát několik tisíc eur. Cestovní pojištění vám ale tyto náklady pokryje až do výše zvolené spoluúčasti. Navíc si v rámci něj můžete připojistit i svá zavazadla, smluvit si pojištění storno zájezdu nebo si zvolit pojištění odpovědnosti.

Povinné ručení

Povinné ručení je zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla na silnici. Uzavřené ho musí mít každý majitel vozidla, v opačném případě si pak koleduje o vysokou pokutu až do výše 40 tisíc korun. V praxi toto pojištění funguje jednoduše – když způsobíte škodu na zdraví nebo majetku jiné osobě (v důsledku řízení vozidla), vzniklé škody se proplatí z povinného ručení.

Pojištění majetku

Pojištění majetku v sobě skrývá vlastně dvě odlišná pojištění, která lidé často zaměňují, a to pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti. Pojištění domácnosti pokrývá všechno, co je v domácnosti – nábytek, oblečení, podlahy, doplňky. Pojištění nemovitosti se týká stavby jako takové, tedy garáže, bazénu, zdí, fasády i škod způsobených elektrickým proudem. Snadno si je představíte, když si v duchu obrátíte dům vzhůru nohama – vše, co z něj vypadne patří do pojištění domácnosti, a to, co zůstane zase do pojištění nemovitosti.

Za pojištěný majetek rádi budete v případě, kdy vám odcizí drahou elektroniku nebo nové lyže ze sklepa. A pokud vám dům zničí vichřice, bude to bolet méně, než kdybyste pojištění majetku opomenuli.

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění je tu pro případy úrazu a využívají ho zejména dospělí. Pokryje vám finanční náklady na úrazy a lékařská ošetření. Sjednat si ale můžete i úrazové pojištění pro děti. Na rozdíl od cestovního pojištění vám úrazové pojištění kryje i trvalé následky úrazu, odškodné za dobu léčení, hospitalizaci a invaliditu následkem úrazu.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění je vhodné sjednat zároveň s povinným ručením. Jeho uzavření je dobrovolné, ale v mnoha případech jeho sjednání nebudete litovat. Havarijní pojištění kryje škody způsobené na vašem vlastním autě, ať už následkem dopravní nehody, vandalismu nebo živelné pohromy.

Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti nejspíš znáte pod lidovým pojmem pojištění na blbost. Oceníte ho zejména v situacích, kdy se vám podaří vytopit sousedy či způsobíte škodu jiné osobě. Platí i tehdy, když v obchodě nechtěně třeba něco rozbijete. V mnoha případech se vztahuje i na vašeho pejska, resp. škodu, kterou váš pejsek způsobí, a také na škody, které zapříčiní vaše děti.

zdroj foto: Unsplash.com

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Podhuštěné pneumatiky

Věděli jste, že podhuštěné pneumatiky se mohou zahřát až na teplotu 80°C? Pokud máte správně nahuštěnou pneumatiku, můžete si všimnou, že po zastavení je na…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt