*

Chodkyni bez reflexních prvků srazilo auto, skončila s vážným zraněním v nemocnici - Jaroměř


Dne:27.11.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Hradec Králové | Rating šoku: 2

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Místo: Jaroměř

Datum nehody: 24.11.2019, další nehody ze dne 24.11.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

V neděli v 17:20 hodin došlo na silnici I/37 u Jaroměře na Náchodsku k vážné dopravní nehodě. Řidiči osobního vozidla Škoda Octavia, který jel od Jaroměře směrem na Trutnov, vstoupila do jízdní dráhy chodkyně. Bez reflexních prvků, v tmavém oblečení a mimo přechod. Skončila v nemocnici.

"60letá žena vstoupila do silnice mimo přechod pro chodce oblečená do tmavého oblečení bez doplňků z retroreflexního materiálu. Následně došlo ke střetu přední části osobního vozidla Škoda s chodkyní, při nehodě žena utrpěla vážné zranění," upřesnila mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Přitom od roku 2016 platí pro chodce povinnost nosit reflexní prvky. Reflexní prvky mnohonásobně zvyšují vaši bezpečnost, pokud si obléknete tmavé oblečení, vaše šance na viditelnost a bezpečnost na silnici se rapidně snižuje. V modrém oblečení jste vidět na pouhých 18 metrů, v červeném oblečení si vás řidič nejspíše všimne ve vzdálenosti 24 metrů, ve žlutém oblečení vás uvidí na 37 metrů a v bílém oblečení na 55 metrů (více čtěte zde a také zde).

Z místa nehody byla zraněná žena převezena do Fakultní nemocnice Hradec Králové. Nikdo další zraněn nebyl. Alkohol byl na místě u řidiče osobního vozidla Škoda vyloučen dechovou zkouškou. Vzhledem ke zranění chodkyně u ní nebylo možné dechovou zkoušku provést, proto byl nařízen odběr žilní krve.

Na vozidle Škoda Octavia vznikla hmotná škoda ve výši 30 tisíc korun. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Veškeré okolnosti nehody včetně její příčiny a míry zavinění zůstávájí nadále v šetření náchodských dopravních policistů.

Galerie - Chodkyni bez reflexních prvků srazilo auto, skončila s vážným zraněním v nemocnici - Jaroměř

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Použití pásů zvýší šanci na přežití 14krát

Víte, že nepřipoutaní řidiči umírají 14x častěji než ti připoutaní. Nepřipoutaní cestujících na předních sedadlech umírají 6x častěji než připoutaní a…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt