Opilý bruslař bez přilby se vážně zranil při jízdě z Ještědu - Ještěd


Dne:28.06.2024 | autor: Monika Vojáčková | Liberec | Rating šoku: 2

Region: Liberecký kraj

Město: Liberec

Místo: Ještěd

Datum nehody: 28.6.2024, další nehody ze dne 28.6.2024, dopravní nehody dnes

Zdroj: PČR

Opilý bruslař bez přilby se vážně zranil při jízdě z Ještědu - Ještěd

S život ohrožujícím poraněním hlavy skončil devětadvacetiletý bruslař v péči oddělení liberecké ARO. K vážné nehodě došlo ve čtvrtek kolem 22. hodiny. Muž byl pod vlivem alkoholu a neměl na hlavě helmu.

Zraněnému muži ležícímu u komunikace mezi Výpřeží a dolním parkovištěm u lanovky na hoře Ještěd v Liberci přivolal pomoc svědek. Na nohou měl obuté brusle a silně krvácel na hlavě.

Přivolaný lékař jeho poranění označil za život ohrožující a v liberecké nemocnici pacienta předal do péče anesteziologicko resuscitačního oddělení.

"Z našeho dosavadního šetření vyplývá, že bruslař před úrazem popíjel alkoholické nápoje a zřejmě pod jejich vlivem se pak rozhodl projet po silnici až dolů do města. Poté, co nabral vyšší rychlost, nezvládl pravotočivou zatáčku a spadl na asfaltový povrch silnice přímo na hlavu," popsala incident mluvčí KŘP Libereckého kraje Ivana Baláková.

"Pokud by při jízdě na bruslích použil ochrannou přilbu, pravděpodobně by nyní nemusel bojovat o život. Spadnout na hlavu můžete ale snadno i na rovině, proto si vždy chraňte své zdraví nošením ochranné přilby," apeluje mluvčí policie.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Při balení na hory pozor. Neupevněné lyže v autě vás mohou ošklivě pořezat

Taky takhle vypadá vaše auto, když vyrážíte třeba na hory? Všechny předměty musí být ve vozidle umístěny tak, aby neomezovaly a neohrožovaly nejen spolujezdce,…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2024 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt | Nastavení cookies