*

Ministerstvo dopravy chystá pokuty za nedodržení bezpečné vzdálenosti


Dne:14.02.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (1)

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: Ministerstvo dopravy

Ministerstvo dopravy chystá nový bodový systém, o kterém jsme informovali zde. Jeho součástí nově bude i pokutování za nedodržení bezpečné vzdálenosti. Za porušení pravidla hrozí čtyři body a až desetitisícová pokuta.

"Nedodržení bezpečné vzdálenosti je častou příčinou dopravních nehod. Proto jsme do nového bodového systému zahrnuli i udělení pokuty za nedodržení předepsané vzdálenosti. Pro kamiony bude platit rozestup minimálně 50 metrů při rychlosti 50 km/h a vyšší, pro osobní auta 30 metrů při 80 km/h," uvádí ministerstvo dopravy.

Pokud řidič bezpečný rozestup nedodrží, hrozí mu pokuta až 10 tisíc korun a čtyři body do registru.

Bodový systém bude přísnější, pokuty dražší

Cílem ministerstva dopravy je bodový systém zjednodušit, ale také zpřísnit. Slibuje si od něj efektivnější boj se silničními piráty a chce méně řešit bagatelní přestupky. Co se změní? Namísto nynějších pěti kategorií bodů budou kategorie jen dvě - šest a čtyři body - bude platit pravidlo dvakrát nebo třikrát a dost. Zmizí tak dva nejnižší stupně bodového postihu.

Zpřísnit by se měl například trest za telefonování při řízení. Místo současných dvou trestných bodů by řidiči mohli nově dostat čtytři, pokuta by se ve správním řízení mohla vyšplhat na 10 tisíc korun. Některé lehčí přestupky naopak budou za nula bodů (viz obrázek).

Galerie - Ministerstvo dopravy chystá pokuty za nedodržení bezpečné vzdálenosti

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Přes 40 procent Čechů se občas nepřipoutá. Mohou přijít až o polovinu pojistného

Podle statistik Ministerstva dopravy je nepoutání se dokonce druhým nejčastějším prohřeškem na českých silnicích. Průzkum zjistil, že mladší řidiči do 29…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt