*

Autobus havaroval na Kolínsku, větší množství lidí bylo zraněno - Malotice


Dne:12.09.2016 | autor: Jan Prošek | Galerie (7) | Praha | Rating šoku: 3

Region: Praha

Město: Praha

Místo: Malotice

Datum nehody: 11.9.2016, další nehody ze dne 11.9.2016, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník policie

Cestování autobusem je u velkého množství lidí hodnocené jako pohodlné. Člověk se nemusí soustředit na sledování provozu, sedne si do autobusu a může dělat sto a jednu činnost. U Malotic na Kolínsku došlo v neděli 11. září k dopravní nehodě, havaroval autobus. Na místo bylo vysláno hned sedm sanitárních vozů a tři vrtulníky letecké záchranné služby.

Vrtulníky dorazily z Prahy, Liberce a Jihlavy. Z důvodu velkého počtu zraněných osob byl aktivivaný dispečinkem středočeské záchranky takzvaný traumaplán.

 

Ten popisuje postupy zdravotníků při mimořádných událostech. V momentech, kdy se změní mechanismy zásahu, protože zraněných lidí je v danou chvíli víc, než je k dispozici lékařů a dopravních prostředků pro transport pacientů. Díky plánu každý na místě ví, co má přesně dělat. Zranění se třídí podle toho, v jak vážném jsou stavu, rozhoduje se, kdo bude kam transportován a v jakém pořadí.

 

Tři osoby, které utrpěly středně těžká poranění hrudníku, dostali přednemocniční péči a následně byly letecky transportovány do nemocnice Motol, Vyhohrady a Střešovice.  Dalších jedenáct cestujících mělo četné odřeniny a pohmožděniny. Záchranáři je následně přepravili do okolních nemocnic.  Jeden muž byl po ošetření natolik v pořádku, aby jej zdravotníci mohli nechat na místě.

 

Galerie - Autobus havaroval na Kolínsku, větší množství lidí bylo zraněno - Malotice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Ve středu pozor na ledovku! Nepodceňujte varování meteorologů

"Při mrznoucím dešti se na některých místech bude tvořit ledovka!" upozorňují meteorologové. V platnosti bude výstraha Českého hydrometeorologického ústavu od…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2020 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt