*

Autobus havaroval na Kolínsku, větší množství lidí bylo zraněno - Malotice


Dne:12.09.2016 | autor: Jan Prošek | Galerie (7) | Praha | Rating šoku: 3

Region: Praha

Město: Praha

Místo: Malotice

Datum nehody: 11.9.2016, další nehody ze dne 11.9.2016, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník policie

Cestování autobusem je u velkého množství lidí hodnocené jako pohodlné. Člověk se nemusí soustředit na sledování provozu, sedne si do autobusu a může dělat sto a jednu činnost. U Malotic na Kolínsku došlo v neděli 11. září k dopravní nehodě, havaroval autobus. Na místo bylo vysláno hned sedm sanitárních vozů a tři vrtulníky letecké záchranné služby.

Vrtulníky dorazily z Prahy, Liberce a Jihlavy. Z důvodu velkého počtu zraněných osob byl aktivivaný dispečinkem středočeské záchranky takzvaný traumaplán.

 

Ten popisuje postupy zdravotníků při mimořádných událostech. V momentech, kdy se změní mechanismy zásahu, protože zraněných lidí je v danou chvíli víc, než je k dispozici lékařů a dopravních prostředků pro transport pacientů. Díky plánu každý na místě ví, co má přesně dělat. Zranění se třídí podle toho, v jak vážném jsou stavu, rozhoduje se, kdo bude kam transportován a v jakém pořadí.

 

Tři osoby, které utrpěly středně těžká poranění hrudníku, dostali přednemocniční péči a následně byly letecky transportovány do nemocnice Motol, Vyhohrady a Střešovice.  Dalších jedenáct cestujících mělo četné odřeniny a pohmožděniny. Záchranáři je následně přepravili do okolních nemocnic.  Jeden muž byl po ošetření natolik v pořádku, aby jej zdravotníci mohli nechat na místě.

 

Galerie - Autobus havaroval na Kolínsku, větší množství lidí bylo zraněno - Malotice

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Při nákupu elektronické dálniční známky buďte pozorní, špatná SPZ je nevratná

Už skoro 700 tisíc řidičů si pořídilo novou elektronickou dálniční známku. Od 1. února 2021 se na dálnici budete moci vypravit už jen s ní. Koupit e-známku…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt