VIDEO: Zatímco jeden řidič zastavil, druhý mladíka na přechodu srazil


Dne:12.02.2020 | autor: Monika Vojáčková | Liberec | Rating šoku: 3

Region: Liberecký kraj

Město: Liberec

Datum nehody: 7.2.2020, další nehody ze dne 7.2.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník policie

VIDEO: Zatímco jeden řidič zastavil, druhý mladíka na přechodu srazil

V pátek odpoledne chtěl v České Lípě přejít po přechodu pro chodce 15letý mladík. Jeden řidič mu dal přednost a když se chlapec rozeběhl, vběhl přímo pod kola dalšího auta přijíždějícího ze stejného směru. Skončil v nemocnici s vážným zraněním nohy. Odkaz na video z palubních kamer najdete v článku.

Nehoda se stala na Děčínské ulici na přechodu pro chodce ve směru od Ploučnice k obchodnímu domu Banco.

"Zatímco jeden vůz přijíždějící od budovy okresního soudu zastavil před přechodem, druhé auto, jedoucí ze stejného směru, mu přednost nedalo a narazilo do něj. Chlapec při střetu s vozidlem utrpěl těžké zranění na noze, se kterým ho zdravotnická záchranná služba převezla do nemocnice," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Dopravní policisté vyzývají řidiče k tomu, aby při jízdě sledovali dění před sebou. Pokud u přechodu pro chodce zastaví vozidlo, musejí předpokládat, že po něm bude velmi pravděpodobně přecházet chodec a svou jízdu tomu přizpůsobit.

"Současně doporučujeme chodcům v jejich vlastním zájmu, aby se v průběhu celého přecházení komunikace po přechodu průběžně rozhlíželi na obě strany a měli tak kontrolu nad tím, zda se na ně neřítí nějaké vozidlo," dodala mluvčí policie.

Českolipští dopravní policisté současně k páteční události dodávají, že bude v rámci rekonstrukce krajské silnice číslo 262 právě na tomto přechodu vybudována světelná křižovatka se středovým dělícím ostrůvkem, která přinese chodcům vyšší bezpečnost.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Umíte používat mlhovky? Buďte vidět, ale neoslňujte ostatní řidiče

Podle zákona jsou řidiči povinni zapnout mlhovky vždy, když je mlha, hustě sněží či prší. Jenže zadní mlhovky, aby prosvítily mlhu, jsou velmi silné. Takže…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt