VIDEO: Zatímco jeden řidič zastavil, druhý mladíka na přechodu srazil


Dne:12.02.2020 | autor: Monika Vojáčková | Liberec | Rating šoku: 3

Region: Liberecký kraj

Město: Liberec

Datum nehody: 7.2.2020, další nehody ze dne 7.2.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: Týdeník policie

VIDEO: Zatímco jeden řidič zastavil, druhý mladíka na přechodu srazil

V pátek odpoledne chtěl v České Lípě přejít po přechodu pro chodce 15letý mladík. Jeden řidič mu dal přednost a když se chlapec rozeběhl, vběhl přímo pod kola dalšího auta přijíždějícího ze stejného směru. Skončil v nemocnici s vážným zraněním nohy. Odkaz na video z palubních kamer najdete v článku.

Nehoda se stala na Děčínské ulici na přechodu pro chodce ve směru od Ploučnice k obchodnímu domu Banco.

"Zatímco jeden vůz přijíždějící od budovy okresního soudu zastavil před přechodem, druhé auto, jedoucí ze stejného směru, mu přednost nedalo a narazilo do něj. Chlapec při střetu s vozidlem utrpěl těžké zranění na noze, se kterým ho zdravotnická záchranná služba převezla do nemocnice," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Dopravní policisté vyzývají řidiče k tomu, aby při jízdě sledovali dění před sebou. Pokud u přechodu pro chodce zastaví vozidlo, musejí předpokládat, že po něm bude velmi pravděpodobně přecházet chodec a svou jízdu tomu přizpůsobit.

"Současně doporučujeme chodcům v jejich vlastním zájmu, aby se v průběhu celého přecházení komunikace po přechodu průběžně rozhlíželi na obě strany a měli tak kontrolu nad tím, zda se na ně neřítí nějaké vozidlo," dodala mluvčí policie.

Českolipští dopravní policisté současně k páteční události dodávají, že bude v rámci rekonstrukce krajské silnice číslo 262 právě na tomto přechodu vybudována světelná křižovatka se středovým dělícím ostrůvkem, která přinese chodcům vyšší bezpečnost.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Pozor na svíčky, prskavky a další vánoční dekorace. Můžou vás stát život

Adventní věnce Adventní věnce plněné pilinami a bez nehořlavých podložek jsou určeny pouze k dekoraci a svíčky na nich bychom nikdy neměli zapalovat.…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2023 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ | Nastavení cookies Kontakt