*

Řidič nákladního vozu boural a nadýchal 1,66 promile, skončil v cele


Dne:22.10.2020 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (2) | Hradec Králové | Rating šoku: 1

Region: Královéhradecký kraj

Město: Hradec Králové

Datum nehody: 21.10.2020, další nehody ze dne 21.10.2020, dopravní nehody dnes

Zdroj: Policie ČR

Jízda osmatřicetilétho řidiče nákladního automobilu skončila ve středu krátce po 13. hodině až nárazem do druhého nákladního automobilu. K nehodě došlo na silnici I. třídy v Hradci Králové u odbočky na obec Světí. Řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy, nedržel si dostatečný odstup od druhého vozidla a nestihl včas zareagovat na vzniklou situaci.

"Přivolaní policisté na místě provedli dechovou zkoušku, při které řidič opakovaně nadýchal 1,66 promile alkoholu v dechu. Proto mu zadrželi řidičské oprávnění. Následně byl převezen do policejní cely. Na vozidlech vznikla hmotná škoda ve výši zhruba 370 tisíc korun," uvedla mluvčí policie Lucie Konečná.

Veškeré okolnosti dopravní nehody jsou v šetření dopravních policistů, řidiči hrozí šest měsíců až tři roky za mřížemi.

Vliv na řízení má i půl promile 

Jak ukazují výzkumy, alkohol se podepisuje na způsobu řízení. Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. Člověk se stává apatickým, snadno upadá do depresí a je celkově v útlumu. Alkohol za volantem zvyšuje nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale má výrazný vliv na periferní vidění. Zvýšená míra v krvi řidiče způsobuje tunelové vidění.

"Do alkoholové pasti se přitom zdaleka nemusí dostat člověk, který usedne za volant bezprostředně po konzumaci alkoholu. Stejně zrádný a nebezpečný je tzv. zbytkový alkohol. Pro ten je charakteristické omezené vnímání. Řidič snadno něco přehlédne, je v útlumu, má opožděné reakce," vysvětlila mluvčí policie.

Bezpečná vzdálenost je zásadní

Nebezpečnou jízdou, bezohledností řidičů a nedodržováním předpisů dochází k vážným dopravním nehodám. Všichni účastníci silničního provozu si musí uvědomit, že porušováním dopravních předpisů a stoupající agresivní jízdou není možno zajistit bezpečnost v silničním provozu. 

V souvislosti s  tímto případem, policisté rovněž připomínají, že předvídavá jízda znamená - dodržovat vzdálenosti mezi vozidly. Právě při vyšších rychlostech je dodržování vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla životně důležité. Tento odstup je samozřejmě závislý především na rychlosti jízdy, povětrnostních podmínkách, stavu vozovky a kondici řidiče.

Minimální vzdálenost mezi vozidly by měla být polovinou rychlosti v metrech. Při rychlosti 100 km/hod. tedy 50 metrů - to je vzdálenost směrových sloupků podél silnice. Je nutné věnovat mimořádnou pozornost při jízdě v mlze, ve splývavé viditelnosti lze špatně odhadnout správnou vzdálenost. Je vždy důležité sledovat provoz na silnici a plně se věnovat řízení.

Dodržování bezpečné vzdálenosti je jedním ze základních pravidel silničního provozu a její nedodržování častou příčinou nehod.

Galerie - Řidič nákladního vozu boural a nadýchal 1,66 promile, skončil v cele

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Nehoda dvou cyklistek skončila zraněním. Jaké zásady dodržovat na kole?

"Podle prvotních informací se jednašedesátiletá cyklistka zřejmě plně nevěnovala řízení svého kola a přední částí narazila do cyklistky, která právě…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2022 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt