*

Co vás nejčastěji za volantem vytočí? Otestujte se, zda patříte mezi agresivní řidiče


Dne:19.09.2020 | autor: Monika Vojáčková

Datum nehody: neuvedeno, dopravní nehody dnes

Zdroj: Česká asociace pojišťoven

Co vás nejčastěji za volantem vytočí? Otestujte se, zda patříte mezi agresivní řidiče

Téměř 70 procent řidičů přiznává, že je některé situace za volantem rozruší a vyprovokují k ostřejšímu stylu jízdy. Češi často jezdí rychle, nedodržují bezpečnou vzdálenost a občas ani nedávají přednost tam, kde by měli. Málokdo si ale uvědomuje, že nebezpečné jsou také agresivní reakce ostatních řidičů.

Až 7 z 10 řidičů se alespoň někdy nechá vyprovokovat k agresivnější jízdě, vyplynulo z letošního výzkumu STEM/MARK. U věkové skupiny 18 až 29 let má k ostřejšímu stylu jízdy sklony dokonce 81,8 procent řidičů. I vy si můžete zkusit udělat test agresivity.

A co vytočí řidiče za volantem nejvíce? Zbytečně pomalá jízda jiných řidičů, ta vyprovokuje k agresivní jízdě celkem 36 procent řidičů a řidiček. Také zbytečně se předjíždějící kamiony často naštvou ostatní řidiče, přiznalo to 34 procent z nich. Dále řidičům vadí odbočování bez použití blinkrů, ostatní řidiči nedávající přednost, bezdůvodné blokování „rychlých“ pruhů, cyklisté zpomalující provoz nebo stání v koloně.

Pokud jiný řidič nebezpečně předjíždí nebo se na poslední chvíli zařadí před auto, tak 67,6 procent řidičů nejčastěji reaguje agresivně - zatroubením, problikáváním světly, gestikulací a nadávkami. 25 procent řidičů si situace nevšímá a nereaguje a 7,5 procenta řidičů se přiznalo k agresivní reakci na nebezpečnou jízdu jiného řidiče.

 


 

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Nejvíce "bodují" mladí řidiči

Víte, že přibližně každý dvanáctý řidič v ČR má ve svém bodovém hodnocení za rok 2013 minimálně jeden bod. Nejčastěji (ve vztahu k počtu řidičů v dané…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2021 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt