*

Kriminalisté hledají svědky tragické nehody mustangu u Špindlerova Mlýna


Dne:24.09.2019 | autor: Monika Vojáčková | Rating šoku: 2

Kriminalisté hledají svědky tragické nehody mustangu u Špindlerova Mlýna

V sobotu po 13. hodině se u Špindlerova Mlýna na Trutnovsku srazil Ford Mustang se Škodou Rapid, přičemž řidič škodovky čelní střet nepřežil, jeho spolujezdkyně utrpěla vážná zranění. Předběžně vyčíslená škoda je 1 300 000 korun. Vyšetřovatelé žádají veřejnost o pomoc, protože podle některých svědků tam sportovní auta závodila.

"Třicetiletý řidič sportovního vozu cestoval společně s dvanáctiletým dítětem a ve směru od Vrchlabí vjel do pravotočivé zatáčky v okamžiku, kdy od Špindlerova Mlýna přijíždělo další osobní auto. Ze Špindlerova Mlýna cestoval 49 letý řidič a 47 letá spolujezdkyně. Řidič tohoto vozu bohužel čelní střet nepřežil, žena byla s těžkým zraněním letecky transportována do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," uvedla k nehodě mluvčí policie Ivana Ježková.

Podle prohlášení Vojenského zpravodajství se obětí nehody stal jeden ze zástupců ředitele Vojenského zpravodajství, brigádní generál Milan Jakubů. 

Řidič mustangu byl i s dítětem s lehkým zraněním převezen do nemocnice ve Vrchlabí. Řidič sportovního vozu ještě nebyl z důvodu hospitalizace vyslechnut, dvanáctileté dítě již bylo z nemocnice propuštěno a svědectví kriminalistům poskytlo. Orientační zkouška na přítomnost alkoholu v dechu u 30letého řidiče byla negativní, policisté ještě čekají na výsledek odběru krve a toxikologický rozbor. 

Na Trutnovsku se podle svědků prohánělo více Mustangů

"Očekáváme také výsledky nařízené soudní pitvy u zemřelého řidiče z druhého vozidla. Vyšetřování tragické dopravní nehody, které vedou trutnovští kriminalisté, intenzivně pokračuje. Znalecké zkoumání v oboru dopravy, jehož závěry pro nás budou velmi důležité, již bylo zadané," uvedla policejní mluvčí a dodala:

"V souvislosti s vyšetřováním kriminalisté žádají veřejnost, a to ať očité svědky nehody, případně majitele vozidlových kamer, kteří zaznamenali okolnosti těsně před nehodou, ať na linku 158 poskytnou svá svědectví, případně operačnímu důstojníkovi předají na sebe kontakt. Vzhledem k tomu, že se dopravní policisté souběžně zabývají i případným porušováním pravidel v silničním provozu, ke kterému mohlo docházet v sobotu 21. 9. 2019 v souvislosti s jízdou sportovních vozidel zn. Ford Mustang na Trutnovsku, konkrétně v okolí Špinderova Mlýna, Vrchlabí a Benecka, přivítáme obdobná svědectví i k tomuto jednání."

Někteří svědci podle médií tvrdí, že mezi Špindlerovým Mlýnem a Vrchlabím se v sobotu prohánělo hned několik mustangů a řidiči spolu závodili a nebezpečně se předjížděli. Podle informací iDNES.cz vjel s Fordem Mustang do protisměru amatérský automobilový závodník Vojtěch Ch. Firma Auto IN, která mu sportovní vůz na víkend zapůjčila, neštěstí okomentovala a vyjádřila lítost.

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Použití pásů zvýší šanci na přežití 14krát

Víte, že nepřipoutaní řidiči umírají 14x častěji než ti připoutaní. Nepřipoutaní cestujících na předních sedadlech umírají 6x častěji než připoutaní a…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2019 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt