*

V Mělníku spadl z mostu autobus, zranili se tři lidé


Dne:18.02.2019 | autor: Monika Vojáčková | Galerie (5) | Rating šoku: 3

Datum nehody: 18.2.2019, další nehody ze dne 18.2.2019, dopravní nehody dnes

Zdroj: HZS

V pondělí 18. února 2019 kolem páté hodiny ranní se stala vážná nehoda autobusu v Mělníku ve Středočeském kraji. Autobus se zřítil z mostu do dvanáctimetrové hloubky. Zranil se řidič i obě dvě cestující.

"Nehoda se stala za vjezdem do města po silnici číslo 16 od Slaného na novém mostě v místě kruhového objezdu, kde se odbočuje do přístavu," uvedl mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

Z dosud neznámých příčin autobus prorazil svodidla a zábradlí a zřítil se pod most k říčce Pšovka, kde zůstal převrácený na boku. V autobuse cestovali tři lidé – řidič a dvě ženy. Jednu z nich museli hasiči vyprostit bez hydraulického zařízení. Všechny tři zraněné pak převezla zdravotnická záchranná služba sanitkami do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze.

"Řidič a jedna z žen utrpěli středně těžká poranění. Řidič byl při zásahu podchlazený, dostal se do nějaké vody,“ řekla mluvčí záchranky Petra Effenbergerová. Další cestující je podle ní zraněná těžce.

"Hasiči odpojili autobaterie a zasypali menší únik provozních kapalin. Poté spolupracovali se specializovanými firmami při vyprošťování autobusu. Před ustavením dvou těžkých jeřábů, které na místo dorazily před desátou hodinou, bylo nutné odstranit poškozené zábradlí a odříznout několik dřevin," dodal mluvčí hasičů.

Po dobu vyprošťování autobusu byl průjezd přes mělnický most zcela zastaven. Příčiny nehody vyšetřuje policie.

Galerie - V Mělníku spadl z mostu autobus, zranili se tři lidé

Portál Chcižít.cz je na Facebooku - děkujeme za podporu!
Klikněte na To se mi líbí

Líbí se vám portál Chcižít.cz? Podpořte nás kliknutím na tlačítko To se mi líbí dole.


Rady a tipy

Použití pásů zvýší šanci na přežití 14krát

Víte, že nepřipoutaní řidiči umírají 14x častěji než ti připoutaní. Nepřipoutaní cestujících na předních sedadlech umírají 6x častěji než připoutaní a…

zobrazit celou radu »

zobrazit všechny tipy »
© Chcižít.cz | 2000 - 2019 | Vyrobil INET-SERVIS.CZ Kontakt