Dopravní nehoda - Ve Felicii zahynul mladý řidič
Obec: Habry, Miřátky
Datum nehody: 26.10.2010
Zveřejněno: 09.12.2010
Kategorie: Nepřiměřená rychlost
Při nehodě, která se stala na silnici mezi obcemi Habry a Miřátky vyhasl mladý život. Jednadvacetiletý řidič vozidla Škoda Felicia dostal vlivem vysoké rychlosti při průjezdu pravotočivé zatáčky smyk, vozidlo se dostalo do příkopu, odkud se odrazilo zpět na silnici a masledovalo několik kotrmelců, než se vozidlo zastavilo o strom. Řidič nehodu nepřežil, další tři mladší spolujezdci utrpěli lehká zranění.
Nejnovější fotky z nehod: kraj Vysočina
Zavinili jste vážnou či smrtelnou dopravní nehodu a snažíte se s tím vyrovnat? Nebo jste se vy nebo někdo z vašich blízkých stal obětí vážné dopravní nehody nebo vám po ní zůstaly vážné zdravotní následky a vy se s tím učíte žít? Prosím, ozvěte se. Právě vaše příběhy hledáme pro pořad České televize Černé ovce na silnici. Stačí napsat na mail cerneovce@chcizit.cz.
Diskuze ke článku - Ve Felicii zahynul mladý řidič
vložit novýškoda, další člověk, kterej si ze svého omylu nemůže vzít ponaučení. Tolik let mohl mít ještě před sebou :( Kdyby si alespoň každý druhý na světě, vzal ponaučení z těch katastrofických info v telce, internetu, novinách tak by se zachránilo mraky životů. Místo toho, aby si každej druhej z toho vzal ponaučení, tak si většina z nich řekne jsem nejlepší, mě se nic stát nemůže.
Omylu??? snat úmyslu!!! myslíš si že on se spletl kdepak jednal naprosto vědomě úmyslně a schválně,hlavně že nikdo nezemřel.
Ano omylu, Dancalle, opravdu ten člověk nevyjel na silnici s tím, tak teď se zabiju a pokud možno i kamarády v autě. Nezvládl to, neodhadl a zaplatil za to. Bejt to jen plechy bez zranění, nebo jen s lehkým zraněním, tak se ponaučí.
To NEBYLA CHYBA nebo byla ale úmyslná vezl v autě 3 lidi a přitom jel jako prase schválně a úmyslně,žádnej odhad ale frajéření a vsadil bych se že ti 3 ho uřčitě povzbuzovali TO ZVLÁDNEŠ SE BOJÍŠ TAK TET A BUM..... To já když jsem vezl 3 lidi mího kámoše jeho kámošku a jeho ségru tak jsem si dával sakra bacha a hlavně když mi jeho ségra řekla abych nejel víc jak 60Km/h tak jsem to samozřejmě dodržel, ono se jinak chová plně obsazené auto a jinak prázdné. Mezi chybou a úmyslem je velkej rozdíl věděl kolik se smí jet a přitom jednal takhle nezodpovědně alespon že už nikomu neublíží.
To je zajímavé...mě ještě nikdo nikdy neřekl abych s ním /s nima jel nějak opatrně,nebo jak píšeš max. 60km/h. Že oni se s tebou bojí jezdit autem? Jinak opravdu, machrování a následné nezvládnutí situace není úmysl ,ale blbost. Jak můžeš říkat, že s nima z té silnice vyletěl úmyslně. Zamysli se trochu....
"a hlavně když mi jeho ségra řekla abych nejel víc jak 60Km/h tak jsem to samozřejmě dodržel"
-- Tak třeba tohle, kdyby řekl někdo mě, tak mu doporučím jiný druh dopravy s tím, že nebudu brzdit bezdůvodně ostatní okolo sebe a nutit je k předjíždění tím, že pojedu jak s hnojem:-) Protože, že se někdo bojí jet v autě víc jak 60km/h není prostě důvod k pomalé jízdě.
Ondro, tak tady s tebou nesouhlasím. Pokud by mě měl někdo vozit ve staré 105 škodárně, tak si taky nepřeju jet více jak 60. Páč v 60 to plave a kdoví co ještě stejně, jak moje auto při 180. A ještě když k tomu vím, že dofarmační zona je posádka vozu. A to neberu v potaz brzdnou dráhu a další vychytávky.
No, tak 60 je málo i na š105...to zas musím oponovat:-) Jasný, že mě napadlo to samé co píšeš taky, ale platí i tady to co jsem psal. Nechceš se mnou jet? Bojíš se se mnou tak, že mě nutíš jet takhle pomalu? Tak se mnou prostě nejezdi a jeď třeba autobusem... . Klasická hláška při nastoupení spolujezdce do auta "a jeď se mnou opatrně:-) " ještě neznamená, že se se mnou bojí a že jede z donucení...většinou je to myšleno z legrace, ale aby mi někdo říkal jak rychle, kde mám jet...to bych se na něj příště vyprd a ať si jede třeba na kole.
Já to řeším tak že jebu já na ně, oni pak semnou do auta nevlezou, výslovně se semnou bála jen jedna holka, jináč se u mě cestující prý cítí bezpečněji než v autobuse :)
Foli já s ondrou souhlasím.
To rovnou může jít pěšky.
Všude se přece mín jak 60km/h ani jet nedá.
No tak jely jsme po okresce v noci a lesama kde docela často přebíhají srny přes cestu a byl nulovy provoz takže sme nikoho nezdržovaly jinak bych přidal ale když jsem tý holce řekl že jezdím 3 roky bez sebemenší bouračky a pokuty tak řekla TO SI FRAJÉR. Protože o jeím bráchovi se to říct nedá když mu papíry sebraly na 5let za trávu,chlast,nepřipoutáníse a kdoví co ještě bylo to vr 2007 takže nyní jezdím už 6 let a stále s čistým štítem jak jinak.
Dancalle, jestli si myslíš že jsi frajer, že tři roky jsi neměl nehodu a máš čisté konto bodové, tak to fakt tak není :) znám lidi co mají čisté konto bez škrábance, bez bodu 15 let a neumí jezdit a nepovažuju je za bezpečné řidiče. Je to dáno tím, že za 15 let najedou méně km, než já za 2 roky. Já mám taky čistej štít, bez nehody, teda až na srnku a bodů taky nula. Jezdím podle citu, takže kolikrát rychleji než předpisově, a ročně najedu v průměru 50 000 Km. Závodím s motokárama a závodil s reál autama a přesto bych o sobě neřekl, že jsem nejlepší jezdec
A co stím jako mám dělat? když jsem měl řidičák 3 rok od 18 let tak to snat není moje vina že vr 2007 jsem jezdil 3 rok dnes je to 6 rok ale počet najetých km a let nemá vůbec žadnou hodnotu není důležité jak dlouho jezdíš ani kolik najezdíš ale JAK JEZDÍŠ protože tihle mladí blbci jsou schopni se zabít třeba měsíc po získání ŘP on prostě riskoval a to já nedělám protože mám rád sebe i slušné lidi kolem sebe a i svoje auto na které jsem si poctivě vydělal takže si ho vážím a nebudu sním dělat blbosti jako on protože i prasklý nárazník nebo bouchlej blatník by mě hodně mrzel.
To si od tý doby nikoho nevezl?:-) Ne, jasně, okreska ,noc,les,taky bych jel pomaleji, ale jde o to, že žádný z tvých pasažérů ti nemá právo - pokud ti za to nezaplatí(jako u vozidel taxi),říkat jak rychle a jakým stylem s ním máš jet. Samozřejmě tady u té nehody si dokážu dost živě představit to hecování ja si psal, to bývá dost častým jevem u některých jedinců, co se rádi předvádějí. Ale to co píšu, tak platí pro všechny. Prostě, já to auto řídím a jestli se mnou chceš jet a jsi rozumný, tak budeš držet jazyk za zuby:-) Měl si vidět, jak dopadl kámoš, když se lekl zajíce, o kterém jsem mmch věděl dřív než on a sahl mi do řízení...měl si slyšet těch nadávek a ač se pak strašně omlouval, tak pak dost dlouho seděl vzadu:-D To samé, když vezu čas od času rodiče, hlavně mamču, taky sedí vzadu, protože člověk trochu přidá a ona hned vyvádí:-) a byla by schopná mi do řízení ty ruce strkat taky, takže dozadu ať je pokoj:-DD
To samozřejmě nemá právo ale přeci se nebuduchovat jako kret... ta holka seděla vedle mě a kámoška mího kámoše v zadu s ním a tu jsem poznal poprvé v životě tak přeci nebudu dělat kraviny a ohánět se právama atp nechci přece aby si ta holka o mě myslela že jsem nějaký hovado teda ty dvě holky jasně že když jsem jel s kámošem sám tak sem jel do 90Km/h né v noci. A říká ti vůbec něco morálka etika lidský přístup atp? Prostě když jsem vezl ůplně cizí holku a jednu se kterou jsem moc nevycházel tak se chci přece ukázat jako ten dobrý né.
No, já říkám všechno na rovinu, takže bylo by to asi takhle...Pojedeš s náma 60....hm a proč?....protože se víc bojím....hm, můžu ti zavolat taxíka....na to já nemám kačky.....tak holt pojedeš s náma....asi jó, ale jeď pomalu! ....ty se vezeš, já řídím:-) A navíc, proč vozíš někoho, s kým nevycházíš a ještě se ze sebe snažíš dělat "hezkýho"..?
Ondro o tohle snat nejde když mě požádala tak sem ji vyhověl s tou holkou už vycházím když je to ségra mího kámoše to když jsme nevycházely to je už dávno tet už je to jinak ale přece se nebudu chovat jako hulvát ne stejně sme jely jen pár Km z vesnice do města a zpátky.
To není o hulvátství. Jen si nesmíš nechat kecat do řízení od někoho, kdo se veze...pokud samozřejmě nejedeš jak mag*or a nesnažíš se předvést. Jasně, vím jak to myslíš,taky když někoho vezu, tak jedu s ohledem na to, že mám za někoho zodpovědnost, ale když se mi snaží kecat do řízení stylem, jeď rychlejc, nebo pomalu, tak se ohradím a to na hned a důrazně. Pokud to pochopí, je to jen dobře a pokud o mě začne vykládat, že jsem arogantní, nebo hulvát...tak je mi to celkem u zadnice, protože u takového člověka o nějakou přízeň nestojím a nezajímá mě.
Ale ona při cestě nic neříkala vůbec mi do ničeho nekecala i ti dva v zadu mlčely.
Tak tě o to požádala před cestou...to je jedno. Neřeš to.
Oni se asi dusili smíchy když tě předjížděla bezpečná Praga V3S s valníkem naložená pískem, ne?
Jo vezl jsem svoji sousedku a 2 děti a když jsme vyjížděly tak mi také říkala abych jel opatrně že vezu mámu 4 dětí a v průběhu cesty mi říkala že jsem první chlap se kterým se nebojí jezdit a také chválila mé auto jak ho mám uklizené že tam mám až nechutný pořádek jo jak mi to hřalo u srdce...
DANCALL:Když tak čtu tvé příspěvky a každý ti říká at jedeš pomaleji,tak usuzuji že jezdíš jak hovado.Řídím sice jen 2.roky(tedy v březnu to budou už 3.roky)ale za tu dobu mně nikdo koho jsem vezl neřekl at jedu pomaleji a to mám na kontě 2.nehody ale vždy to do mně napálili ze zadu.
Hele překročil rychlost? překročil takže tu není co řešit jel úmyslně rychle a moc dobře věděl co se může stát a pokud ne tak NEZNALOST NEOMLOUVÁ a měl odevzdat ŘP. Tohle prostě bylo hazardování se životy jiných nebyla to nehoda ale NEDBALOST která je stejná jako ůmysl,jen tady neobhajujte prase za volantem ti 3 můžou být rádi že to takhle dopadlo a že viník nepřežil.
Dancalle, jak můžeš tak jistě vědět, že překročil rychlost? Třeba jel předpisově 90km/h a nezvládl řízení ani při předpisové rychlosti. To tě asi nenapadlo že? AHA
Myslím že v článku je to napsáno jasně Vlivem vysoké rychlosti dostal smyk a silnice je suchá takže předpisově určitě nejel a nebo nepřispůsobil rychlost jízdy povaze vozovky.
Dancalle, kolik najezdíš KM má hodně velkou hodnotu a ne jak dlouho máš řidičák nebo jak dlouho jezdíš. Někdo za 5 let najede 50 000 km a někdo 250 000 km. To zanmená, že ten co najede těch 250 000 km má mnohem větší šanci dostat pokutu nebo mít nehodu i nezaviněnou, protože je na silnicích mnohem častěji a pořád, oproti vejletníkovi, co najede 10 000 km za rok. Tihle vejletníci, co najedou malej počet km, jsou mnohem více nebezpeční než ti, co jezděj imrvére pořád. Páč praxe je nejlepší škola
Ano škola života je nejlepší a ten kdo jezdí častěji tak má větší šanci havarovat ale já jsem psal úplně o něčem jiném o tom že je důležité JAK JEZDÍŠ to znamená dodržování rychlosti zbytečně neryskovat předvídat nemachrovat atp a to tenhle frajírek dělal přesný opak riskoval hazardoval a výsledek.... Já prostě tak jezdím a zatím jsem ještě neměl problémy a hodlám v tom pokračovat i moje v tomto ohledu bezpečné auto mi v tom pomáhá protože vím že když bych najel v 50 do stromu tak to bude zlý.
A to je presne ten postoj o kterem pise Firell. Clovek si pri pohledu na podobne fotky nerekne, ze si ma davat bacha a jezdit opatrne ale ze to byla jeho chyba a mne se nic podobne stat nemuze, ja jsem dobrej ridic. Ze Dancalle, zejmena ta veta o dobrem a odpovednem ridici Ti zni povedome.
Já prostě jezdím opatrně co je na tom špatně???????
Špatně na tom nic není, pokud ovšem to, že jezdíš opatrně, o tobě říkají ti, co s tebou jedou/jeli někdy autem a ne jen ty o sobě sám. V tom je totiž veliký rozdíl, protože to že jezdí opatrně a bezpečně si o sobě myslí valná většina řidičů a dopadá to tak, jak to dopadá. To, že si neměl třeba jedinkrát za x let nehodu z tebe taky ještě nedělá kvalitního řidiče. Můžeš mít prostě jenom štěstí, že si při nějaké krizovce na silnici okolo sebe měl pohotové a "kvalitnější" řidiče, kteří na tvůj kiks zareagovali a vyřešili ho za tebe. To je všechno co by, kdyby.
To se jeden asi nedře s takovým vedením....
tak musite brat ohled na technycky stav sveho vozidla a hlavne vcem jedete a co si muzete dovolit!!!jinak smrtaky budou jenom pribejvat a mladych neskusenych ridicu taky
To je velmi snadné pokud to nemá STK tak to nemá na silnici co dělat!!!!!! tím je vyřešeno vše.
To se velice pleteš, protože vozidlo bez platné známky stk ještě není vozidlo technicky nezpůsobilé provozu. To jsou dva velice odlišné pojmy...bohužel ani strážníci při běžné kontrole se to nesnaží rozlišovat, nebo spíš to nerozlišují schválně.
Oni dodržují zákon prostě když to nemá STK tak to tam nemá co dělat a šmitec.
Jenomže zákon nezakazuje jet s vozidlem bez platné stk po silnici. Na silnici nemá co dělat vozidlo, které přímým způsobem ohrožuje ostatní účastníky sil.prov. a to není jen samolepka na značce. Přečti si zákon a uvidíš, že je to poměrně přesně definováno a že ti při prošlé platnosti stk hrozí jen tisícovka pokuty a jeden bod. Na rozdíl od toho, když tě zastaví a při kontrole zjistí třeba i jen to, že ti teče olej, nebo máš ostrou hranu na shnilém lemu zadního kola (u š120 nic vyjimenčného),tak už přímo ohrožuješ ostatní a máš na krku zákaz řízení ,tuším 5 bodů a héézkou pokutu.
Hele já na svém autě nic shnilého nemám a týká se to i aut ze západu že.
Ano, týká se to všech aut a to bez vyjímky:-) Samozřejmě...
Jak no proto...Já jsem někdy psal něco jiného. Každý auto ti jednou shnije. Některé dřív, některé později. Třeba první ročníky Vectry B 95-96 začaly hnít po pár letech, ale ty další už vůbec. Jediná slabina jsou zadní lemy, ale to je konstrukční problém těsnosti jednotlivých plechů a taky jen u nějakých kousků. Dokonce i BMW sem tam reznou. Na každým autě najdeš něco, jen je rozdíl v tom, že š120 ti hnila po 5ti letech, ale třeba oktávie (samozřejmě model z dnešní doby) jsou bez koroze karoserie a nosných částí i po 10 ti letech provozu.
Bla Bla Bla zajímavé že lze vidět Š100 po 35 letech a je jak nová ono to bude tím že majitel něco zanedbal neudělal odflákl ignoroval porušil atd. A co třeba Felicie no jen se koukni do nabídek autobazarů a uvidíš že tam není téměř jediná která by byla úplně zdravá na rozdíl od Š120 i Š100 které jsou tam většinou velmi pěkné!!!
:-) Plácáš:-) Autobazary běžně procházím a když je tam nějaká š110, tak ano, zachovalá je, ale pokud to není už po g.o. kastle, tak je na ní vidět zub času a to dokonale. Mmch, je jich v dnešní době na prodej tolik, že je spočítáš na prstech jedné ruky, většinou s popisem "vhodné jako veterán". š105-130, tak těch je malinko víc, ale ve finále platí to samé, akorát s popiskem "stáří vozidla odpovídá i jeho opotřebování". Rapidů, eRek, Garde, je tam jak šafránu a pokud chceč zachovalý kousek, tak si prostě nevybereš. A co se týká Felicie, tak doba se změnila a dnes jsou Felicie žádané asi tak, jako před 15ti lety byly š120, jsou jich v inzerci mraky a máš na výběr, shnilou šlupku, za 10-25tis,- a nebo pěknou neorezlou s pár km, ale za ni zaplatíš i přes 50tis,- což bych osobně nedal, ale viděl bys, jak rychle se taková Felicie dokáže prodat. Mě neříkej jaká auta se prodávají a v jakém jsou stavu....já to moc dobře vím a jestli se prodejem aut neživíš, tak bych si dovolil tvrdit, že to vím i daleko líp, než ty:-)
Jo zub času ale ten je na auta moc tupý hlavně na ta z východu protože stačí špičková ůdržba a zateplená garáž a auto je i po 40 letech stále jako nové,jsou veteráni v původním stavu z ORIGINÁL lakem ano jsou. Šunky ze západu tak odolné nejsou ale v NDR měly některé Wartburgy Epoxidový lak joo ten něco vydržel.
Hm, jenže pozink, natož pak oboustranný, je daleko lepší. Nehledě na hliníkové komponenty ne jen u nových aut. To tenkrát ještě soudruzi ani neměli ponětí.
To jo je to lepší jen tak dál vím že Octavia má odolnost proti korozi nesrovnatelně větší (také byla dražší což si neuvedl žé) ale tím se automobilky zanedlouho zničí protože ta auta budou mít větší životnost a to znamená že si lidé budou čím dál méně kupovat nová auta a raději sáhnou po zachovalé ojetině kterých jsou plné bazary joo to se mi líbí a to nemluvě o konkurenci KVALITNÍCH aut z asie která se stále zdokonalují.
Spočítej si průměrnou cenu průměrného auta 30let zpátky a průměrnou cenu průměrného auta, jako je třeba i Octavia - to je jen průměrný auto. Pak to porovnej s výplatou tenkrát a dnes a uvidíš, že ti to bude vycházet minimálně nastejno, možná pro dnešní podmínky ještě lépe. Co se týká kvality asijských výrobků...myslím, že to asi každý, krom tebe, vidí:-) Pokud jde o firmu evropskou, která vyrábí v asii, tak si kvalitu pohlídá....ovšem pokud ne, tak to dopadá jako s tím slavným a tebou onehdá tak vychvalovaným TATA Nano
No tak auto 30 let na zpátek jsem nemyslel myslel jsem felicii ale to neva protože před 30 lety byly úplně jiné ceny energii:elektřina,voda,plyn,teplo,nájem,televize,rozhlas,poštovní služby,telefon,i základní potraviny a samozřejmě lékařská péče zdarma!! žádné poplatky za dálnice,v nemocnicích atd.A tehdy si to auto drželo svoji cenu také déle jakou cenu mělo 15 let staré auto před 30lety? a jakou dnes? Když sním vyjedeš z mototechna tak si rovnou můžeš strhnout 30% hodnoty. Takže jak lépe?
Energie sem vůbec netahej. Byla řeč o autech a ne o tom, kolik stála 1kWh. Tenkrát byla cena auta v porovnání ke mzdě daleko větší, než teď.
to je sileny jak mas vymytej mozek, jedno uz od koho. Pred 30ti lety stalo auto mnohem vic nez u nas - v pomeru k prumerne mzde, cene chleba nebo cehokoliv. Dalnice mozna byly gratis, protoze temer zadne nebyly a auta mela vyssi hodnotu i po 15ti letech v porovnani s pomerem dnes protoze malo lidi si mohlo auto dovolit a aut bylo malo. Takze si vytahni hlavu z p*dele a zacni s ni myslet, tohle je fakt sileny - akorat vzdy vsude zabijes normalni diskuzi. Pokud mas tak rad socialismus, vyraz se podivat na Kubu nebo KLDR, pak si povime.
Já si teda myslím opak.Když má auto propadlou technickou prohlídku a emise,tak není způsobile k provozu na pozemních komunikacích tudíž na ně nesmí vjet.Pokuta za to je,odstavit auto lze.Stejně jako za ohrožující závadu jako je nesvítící levé světlo,nebo celá zadní světla, nebo já nevím co.Tobě auto každý chválí Dancalle,protože ví že si an něj pyšní a tak ti ani nechcou říakt pravdu,anebo si to oprvdu myslí že ho máš skvělé.Mně taky každej chválí SAAB jak se mu vždy líbil, a chtěl by si ho koupit a co má SAAB dobře udělaný a ten můj jak je krásnej a balblabla..To by SAAB asi teď už byl dávno jinde a oni by nejezdili v Octavii TDI,nebo C´eedu.MMCH právě C´eed,Mazda6 I. a další poměrně nová auta reznou víc než si myslíte.Jen si toho nevšimntee,protože to nejsou obligátní blatníky a lemy s prahy jako za starejch časů..
Tak myslet si můžeš, ale rozhodně to tak není. Známka je známka a technický stav je technický stav. Jak jsem psal, spousta policistů to bere vše stejně a vyhrožují tučnou pokutou a zákazem řízení, ale bohužel jen za tisíc a jeden bodík - pokud je jen propadlá známka stk.
To se mi zdá hodně málo,ale dobrá není nic jednoduššího než to zjitit,přiznám se že takový věci neřeším takže nevim.Ale zjistím a podám zprávu.Třeba máš pravdu
Sem zvědav, co zjistíš... pak to hlavně nezapomeň sem napsat. Dám ti pak pár odkazů s články na toto téma.
Co já vidím v bazarech ty vaše 120ky a Felicie jak se bavíte,tak Felicií mraky a Škodovek pomálu a v součtu v lepším technickém stavu než Felicie dohromady všechny.ALE:Je to tím že dnes Felicie plní úlohu Škody 120L před deseti lety kdy také stála 15.000-20.000,- 130L a výš byli dražší,ale většinou tkaé zuboženější a kdo na to neměl koupil si v horší mstavu za 5.000,- Š 105L z roku 1982(užovku)nebo zachovalou tisícovku či stovku za pár šupů kterou stejně zrasoval...Vím to protože sem si v té době chtěl pořídit auto.A pořídil sem si za dvacku Š 120L 1987 světle modrou jako novou (50.000km)Dnes tuto roli převzali Felicie,které se dají také sehant od co já vím např.10.000,- šroty přes orezlé za 20.000,-§ pěkné staré za 30.000,- až po ty nejluxusnější jako byly Funy,Lauriny a K,nebo Sport Line či Save Line s bočními airbagy klimatizací a tak z roku 2001..Ziš´toval sem to protože my sme před tím prodávali naši Feldu LXi1998 v novém modrém laku se serviskou a 109tis.km za 15.000,- protože sme si mysleli že už to větší cenu nemá..Hluboce sme se mýlili.
Co se týká kvality aut.Šla rapidně dolů,ale tak aby to nebylo poznat.Ty tam jsou od roku 2004 vaše skvělé spolehlivé TDI(2006 to úplně odbyly),ty tam jsou mechanické části a součástky a výbava vozidla,kterou nahradila složitá elektroinstalace,co se stále jen kazí,filtry pevných částic,piezivstřikovače,adaptivní já nevim co všechno,biosložky v palivách,ale i samotná snaha výrobců dělat auta ekonomicky přijatelná na dobu 10let a pak si muset jít koupit nové auto.kam by takto přišly kdyby dál vyráběly auta bez chyb.Je to vidět např. na Transporterech T4,Feliciích,pick upech,Octaviích I.Passatech B4,B5,B6,Golfech IV,Corolách z 1999,SAABech 900,9-3 a 9-5 I.,Oplech Omega,Vectra,..I když těm autům bledly laky,neměly takové dílenské zpracování,materiály,výbavu a kolikrát rezly,vše šlo jednoduše a lacině opravit a hlavně se to nestávalo opakovaně a jezdilo se dál.Kolik těch aut dnes ještě jezdí?Spousta(až na SAAB teda)Dnes tam pořád něco bliká,píská auto se přepíná do nouzového režimu,nebo se vypne,brečí po servisu,padž mechanik z garáže nemá computer a stejně se to bude opakovat nebo se objeví jiná,padž výrobce tímto chtěl říct přij´d k nám a kup si nové,vyplatí se ti to než pořád cpat do starého.uvidíme za 10let..Jesli častěji uvidíme Citroën XM.nebo Citroën C6,nebo OmeguII a Vectru B. či Signum s Vectrou a Insigniou dohromady,jestli Safraneho,nebo Vel Satis s Latitude dohromady.Dnešní nová auta budou odjetá za 10let neprodejná kvli nároščnému a drahému servisu oprav.
Naprostá pravda 99,9% nových aut jsou naprostý odpad chci vydět fotrovo Accenta za 20let provozu když ani né po roce a po 58 000km prasklo čelní sklo normálně bez jakého koliv nárazu,a to měkoučké těsnění kolem dveří,plasty v interieru působí nekvalitně. Zajímavé že u mé Š105 je sklo původní a pořát drží to samé u W353.Nová auta odpadnou za 10let ale ta z dob socializmu jsou stara 20,30,40,i víc let a pořát nemají dost a slouží naprosto spolehlivě joo pánové tomu se říká KVALITA a já u ní zůstanu!!!!
To tě chci vidět, jak budeš za dvacet let drandit se stodvácou:-D Jinak, každý auto má svoji životnost danou výrobcem. To, že vydrží, nebo nevydrží déle, záleží na tom, kde a kdo s autem jezdí. Podívej se do "servisní knížky" u škody 105 a zjistíš, že výrobce nadepsal stránky jen do 100tis. km a když se podíváš, co za úkony musíš všechno udělat, zkontrolovat a vyměnit...:-) Ono se totiž tenkrát nepočítalo s tím, že to auto bude jezdit i déle a tak je to i s dnešnímy vozy. Ovšem, jeden rozdíl a velký rozdíl, tam je. Dnešní auto za těch v průměru 10let co má vydržet, totiž najezdí i 5 x tolik km. To, že, sem tam něco vyměníš hlavně z elektroniky, to je běžné opotřebení a samozřejmě ceny n.d. jsou také trochu jinde nežli u staré škodovky. Mmch, kolik má ta tvoje najeto a co si u ní všechno měnil, když pořád píšeš jak je v cajku. A neříkej, že nikdy nic, protože to je blbost.
Ondro zase sis šnupnul? Tohle si třeba říkali lidé před 20 lety u Š1000MB že za 20 let nebude a ejhle pořát tady jsou a co veteráni z 30Let ha,Životnost auta je téměž neomezená je to stroj nemůže onemocnět nemůže umřít a pokud se mu dostává danná údržba tak je téměř věčné.jistě že jsem můsel něco měnit ale to spadá do údržby výměna určitých součástí.To co je opotřebované se vymění za nové a je to!!!
Co nechápeš?? Jinak, zamysli se nad tím, kolik veterán najezdí km ročně. Nehledě na to, že s veteránem ,se vším co k němu patří a ne jenom s 25 let starou plečkou,nejezdíš denně, nejezdíš do krámu, do práce, na dovolenou, ale jen čas od času na nějaký sraz, přehlídku, projížďku. Nemel tady pořád dokola nic o autech ze 30tých let a o tom, jak jsou nesmrtelná, když se o ně majitel stará...víš ty vůbec co obnáší si doma držet veterána v origo stavu?? A víš vůbec, jaký auto a v jakým musí být stavu, aby dostalo "V"značku?? To nejsou normální tuctová auta tak jak je vidíme, to je jeden kousek z xxx tisíc vyrobených. Věř, že ani ty by si to V nedostal na tu svoji a nebo by si ji musel od píky složit znova a z origo dílů. Nehledě na to, že jako veterán, máš omezení jízdy autem.
Jééé to jsou kecy! představ si že i auta zr 1931 mají NORMÁLNÍ bílou SPZ a né veteránskou tu můžou mít i auta z 80let. A na nákup do prace i dovolenou můžu jezdit třeba 30 let starým autem i víc jak vysvětlíš ÚSPĚŠNOU cestu kolem světa ve Š1000Mb zr 1969???? kterou podnikli dva obyčejní studenti ze slovenska a nebo cesta za polární kruh s Š100 co cesta Trabantem tedy dvěma Trabanty přes afriku? A co hanzelka a zikmund ti jeli s Tatrou 87 na příč Afrikou a to nekdy v 50 letech.No a cesta na Sibiř ve Velorexu také nepotřebuje komentář. Takže taky bych si rád vzal třeba Fiat 126 nebo Tatru T613 a vydal se na cestu alespon napodél ČSSR.
Jééé, ty si vůl:-DD No nic, jak jsem psal, jezdi si v čem chceš. Mmch, neodpovídáš na otázky... . A k té š1000MB, ty je znáš osobně? Víš, v jakém stavu a jak byla ta tisícovka upravovaná? Odpovím za tebe...Ne neznáš a auto si viděl možná tak na obrázku na tn.cz - na rozdíl ode mě:-) Protože to auto není obyčejná sériovka tak, jak vyjela před mnoha lety z továrny. Co se týká Hanzelky...to je asi jako, kdybych si vzal nějaké dnešní auto a jel do pryč. To auto totiž nebylo 30 let staré. Ty tráboše taky museli přizpůsobit atd..atd. Jestli opravdu tomuhle všemu věříš a jsi o tom, co nám tady všem vykládáš, přesvědčen, tak je mi tě upřímě líto. Na to, kolik ti je let, si totiž musíš buďto z nás všech dělat jenom srandu a nebo...to radši psát nebudu:-)
Já si teďka jdu sednout do té svojí 10let staré opelnice s koženým čalouněním, nastartuji, nastavím si na klimatizaci krásných 23°C,zapnu si na chvilku topení pod zadek:-) pustím si rádio z 10ti reprobeden (origo výbava), chytím volant, zařadím a vyrážím se 147koníky a průměrnou spotřebou 7 litrů na cestu. S tebou se už tady v tom vlákně opravdu nehodlám o ničem bavit. Už mě to unavuje.
Jen vyraž nejlépe do té afriky po kamenitých cestách,přes ůdolí smrti kde je 50°C a přes písečnou pláž kde nesmíš zastavit jinak bys uš nevyjel no uvidíme jestli ta tvoje popelnice to zvládne ten fiat by to zvládnout mohl i ta Tatra a nebo je ta tvoje šunka chlazená vzduchem? to asi né co,pekáč s kapalinovým chlazením + náporovým chladičem cha cha to je síla a ještě přední pohon jsem si jist že já bych to zvládnul. Po silnici umí jezdit každej ale co takhle nějaká divočina kde seš odkázán sám na sebe a svoji poruchovou šunku.
Jo a ještě si zapoměl nasadit si čepičku kšiltem do zadu,poslouchat Tuc Tuc Tuc z 10 repráků + cihla 500W jo to seš kig takovejch jsou plné hřbitovy tak jed at ti kolega nevyfoukne místo...
Tak teď si se ukázal jako normální deb*il:-D PS: Nevím jak ty, ale já cihly v autě běžně nevozím.
No deb.. seš leda ty když se tady chlubíš reprákama a KiloWatama a klimou atd. Jo a jestli to náhodou nevíš tak CIHLA se říká zesilovači pro audiosestavu v autě nebo si snat myslíš že repráky o průměru 30cm i víc ti utáhne výstup přímo z rádia? ani náhodou a proto je tam ten zesilovač který většinou svým tvarem tu cihlu připomíná. a myslím že válcové reprobedně se říká TUBA,ale to je slang těch dutých a vakuových hlav kteří se sjíždí na TUNING PÁRTY.
Ty v*** to seš tak hloupej, nebo to jenom děláš:-) To nepoznáš že tě už jenom pošťouchám? Jestli říkáš o každém, kdo má upravenou (vytuněnou) káru a čas od času s ní jede na nějakej sraz, že má dutou hlavu, tak to jen potvrzuje a ne jen moji doměnku, že trpíš nějakým komplexem méněcenosti a závistí. Jasně, tuning si mnoho mlaďochů představuje jako že zaplatí spousty peněz nějaký firmě a ta to za něj udělá...a on pak akorát machruje, ale takové auto, stejně jako jeho majitel przy padá v zapomění. A mohu tě ubezpečit, že znám mraky lidí v okolí, o kterých by si ty mluvil jen s opovržením, soudě dle jejich upraveného auta a přitom si na autě udělali většinu věcí sami, nebo s pomocí kamarádů a na Tuning Party jezdí, ne se ožrat a dělat bodr*el, ale pokecat se známýma odjinud. A jo, i repro o průměru 30 a víc cm ti dnešní rádia normálně poberou. Nesmíš mít kazeťák od Tesly:-)
Neříkal jsem že každý alě těch 90% určitě. Jak jinak mi potom vysvětlíš ty nehody co se pravidelně stávají na těchto akcích kdy opilý ůčastník projel stankem z občerstvením samozřejmě v Golfu a bylo tam dost zraněnejch,jinde zase někdo nezvládl řízení a najel do 2 holek a zlámal jim nohy,bohužel i to nejhorší už se stalo kdy opět opilý mladík v Golfu II jel po dráze i když tam neměl co dělat a srazil jednoho přihlížejícího bohužel ten zemřel a rozzuřený dav potom demoloval toho Golfa. Zajímavé že Policie je také na nohou když je někde tahle Pokleslá zábava a vždy něco najdou:Chybějící výbava,Drogy,Chlast atd. Pravým opakem jsou srazy Veteránů,Trabantů,Velorexů,Škodovek,Žigulíků,Moskvičů atd atd: tam níkdy nebyla takováhle nehoda že by někdo opilý najel do lidí atd a policie tam spíš veteránům čistí silnice od neukázněných řidičů modernich aut, a srazy veteránů jak MOTO tak AUTO se konaly již za vlády Pánů Koumáků a nevadilo jim to. A policije také řiká že řidiči upravených aut jsou snat ti njhorší a má pravdu.
V těch srazech je velikej rozdíl. Na srazech veterénů,trabantů, škodovek, nebo i oplů, na které sem tam jezdím, se scházejí jen desítky příznivců/majitelů, kteří se mezi sebou znají už léta, těch "stejných" aut. Ovšem, čučel bys, co se večer po všech akcích děje v hospodě:-) A jo ,máš pravdu, tyhle srazy jsou lepší a pohodovější, ale většina těch lidiček se večer stejně ožere:-) Srazy typu Mimoň, Milovice...jsou daleko větší a ty tisíce lidí prostě neuhlídáš a nevyvaruješ se karambolu.Nehledě na to, že se diváci neumí mnohdy chovat a lezou kam nemají. Prostě nějakej magor se vždycky najde a je to většinou z řad těch co jsem psal nahoře. A kvůli takovým je všude i mraky policistů, kteří už ,aby tam nestáli jen tak, kontrolují ostatní a dávají pokuty za úpravy na vozech, které by mmch třeba v německu byly normálně schváleny do provozu, ale tady díky našim deb*ilním úřadům nelze. Jsou to lehce vydělaný peníze do státní kasy:-)
souhlasim stim ze pred deseti lety byli dostupnejsi skodovky uzovky apod a dnes tu mame felicie ktere nahradily ty skodarny co jezdily pred deseti lety.za deset let si myslim ze bude takova fabia octavia prvni generace a mozna suberb dostupnejsi tak si myslim ze to nahradi dnesni felicie,
a tim sem chtel jeste rict ze octavia bude zacinat na 10tisic od nej vraku az po zachovale,
Dancalle já si myslím že to u těch starších aut není ani tak spolehlivost, jako spíš jednoduchost,láce oprav, dostupnost a vědění, že některé byŤ trochu již těžší věci si opraví i má babička se špatným zrakem achromýmarukama.V jednoduchosti je síla.A proto dnes vše musí do servisu padž bez počítače a ani s ním by si moje bábi nevěděla rady. CO se týká Accenta je to buď mrazem anebo tím jak se v zatáčkách a na nerovnostech kroutí karoserie.Praskáním čelních skel byly pověstné Mazdy 626 II. a Nissany Primera cca 92-96 a u mně před barákem oboum autům v zatáčce okna podélně praskla.Nyní se Korejci(možná že jen na oko) opravdu snaží,takže pokud Evropské automobilky budou ještě chvíli stát,zjistí, že najednou stojí opodál dění..
Co se týče vozidel za 10let a víc:Nevidím sebemenší problém proč by Škody 120 a jim podobné nemohly jezdit, pokud nezasáhne vláda a ta to neudělá,padž ekopoplatek vyřešil 80%,ale budou to cenění veteráni(ano čtete dobře),zvlášť některé nestandartní typy jako 120 LE,105 SP,GL,135L,Rapid 120 apod..první Favorit taktéž,ten má ale horší pozici,protože ještě stále není brán jako až takmco přestárlé auto i když už je.Kdo bude mít Felicii tak bude považován buď za hodně velkou socku,nebo ,že je členem Feliciaclubu a hledí si jí.A taktéž v tom budou jezdit dnešní 40-50níci-1-2.majitelé,co už si jiný auto prostě nekoupí a dojezdí ji tak jako dnes dojíždí důchodci Š 120 a Favority..Octavia I. bude brána za vyježděnou plečku,zachovalá pravý opak.Lidi si budou za pár šupů kupovat auta jak se píše nahoře.Fabia I,Polo,Clio,206 pro slabší ti co budou chtít káru mlaďoši tak si koupí ta dnešní rychlá auta,co za 10a více let nikdo nebude chtít typu,BMW 3,5,7 se silným benzínem,Volvo V 70,SAAB 9-5 Aero apod..Začnou být dost vzácné verze Octavie 4x4liftback,Fabie Sedan a motory 1.0 Mpi,2.0 Mpi,kdežto HTP bude bráno jako Š 105 kdysi.Zajimavé kousky na srazy budou i oplastované verze aut různých značek,rychlá auta ala RS,MPS, apod..no uvidíme jak to ve skutečnosti vlastně bude.Toto si myslím jen já.
ti co budou chtít káru mlaďoši tak si koupí ta dnešní rychlá auta,co za 10a více let nikdo nebude chtít typu,BMW 3,5,7 se silným benzínem....prave ty auta co sou dnes jako nove typu bmw cena pul mega,tak za deset let budou mit cenu 50,150tisic da se celkem otom uvazovat dnes uz si nevyberes kazde auto ma pocitac a ruzny ptakoviny,zalezi jen kterej dobrej kousek si vyberes,jinak je to o servisech BMW a SKODA sou cenove jinde
Škoda toho auta, vypadala ta felicie docela zdravě. Kdo chce kam, pomozme mu tam. Mě ho líto není.
Koukam,ze tady DANCALL trpi zase slovnim prujmem k tematum, ktera nemaji vubec nic spolecneho s bourackou...vsechno se to ani precist neda. Kdyz opominu ty sileny nazory, mel by se fakt naucit cesky...a nejen on...je to strasny.
No jo Baatar kté bouračce už není mnoho co říct akorát to že to dopadlo dobře až na ta zranění naštěstí nikdo nezemřel,štěstí tentokrát stálo na straně spravedlnosti a osud vykonal spravedlivý rozsudek jo kdyby byly všechny nehody takovéhle.
Ty mluvíš, jako kdyby se "ti nic nikdy nemohlo stát" ...pamatuj, že tohle je cesta do pekel. Já nikdy bourat nebudu...já nikdy žádnou nehodu nezaviním...já jezdím jako bůh:-) Každej, kdo něco takového tvrdí a myslí to vážně, ten brzy dojezdí.
A ani do teď si nebyl schopný si v profilu vyplnit počet najetých km ročně. To si to nikdy alespoň od oka nepočítal? A nebo jezdíš tak málo, že to ani nestojí za to tam psát. To já jen, aby bylo mezi uživateli srovnání, víš?
No tak může to být 25 000km ročně +- ale jak už jsem říkal tohle nehraje roli stejně jako jak dlouho jezdíš, důležité je JAK JEZDÍŠ jakým stylem.A neříkal jsem že se mi nemůže nic stát protože MŮŽE ale vím jaké to nebudou příčiny:nepřiměřená rychlost,alkohol,nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky,hazard a riskování,špatný technický stav vozidla,nevěnování se řízení vozidla,nerespektování dopravních značek,špatné předjíždění,špatná technika jízdy.To se mě stát NEMŮŽE!!!! Jak taky??? Když: dodržuji rychlost tak tedy nemůžu havarovat vlivem nepřiměřené rychlosti!!! Jsem abstinent tak nemůžu bourat pod vlivem alkoholu!!!Vždy přizpůsobým rychlost stavu a povaze vozovky povětrnostním vlivům možnostem mím i mého vozidla a proto rovněž nemůžu bourat jednou z těchto příčin!!! Vozidlo mám vždy ve vyhovujícím stavu tak se nemůže stát nehoda vlivem zanedbání ůdržby!!! Předjíždím pouze tehdy mám li před sebou dostatečně dlouhou a přehlednou dráhu potřebnou k bezpečnému předjetí tak nemůžu bourat vlivem špatného a riskantního předjíždění!!! Techniku jízdy ovládám na 1*. Respektuji všechny dopravní značky hlavně ty zákazové a příkazové a samozřejmě výstražné a tak logicky nemůžu bourat vlivem nerespektování dopravního značení!!! Takže Ondro Mě se NEMŮŽE stát nehoda kterou zaviním svou nedbalostí MĚ NÉÉÉ!!!! jako je třeba tahle.
Tak ,souhlasím s tebou v jednom... že nehraje roli jak dlouho jezdíš. Ovšem to další co píšeš...no, ten technický stav...i zbrusu nový, značkový čep řízení, nebo svislák, nebo rameno, števty na náboji...může(mohou) prasknout, vozidlo se stane neovladatelné a závěr Policie? "špatný tech. stav" takže nikdy neříkej nikdy. Pakliže jsi neomylný, o čem silně pochybuju, tak nebudeš bourat z nedání přednosti, nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky atd. Nedokážeš rozpoznat ledovku na silnici na xx metrů dopředu, ty ji můžeš maximálně předpokládat, takže taky neříkej, že se ti to nikdy nemůže stát, protože může. Ale na to přijdeš sám, až pojedeš bokem do příkopu, nebo se ti schová v křižovatce auto za sloupek a ty ho neuvidíš a vjedeš mu do cesty... . To si musí každej zažít, aby pochopil.
No tak pravdu máš v jednom že tu ledovku nemůžu poznat na několik km do předu ale když je zima tak prostě pojedu opatrně. Jinak co si napsal jsou blbosti: Když mi praskne nový čep tak to na technické expertíze přece poznají že to byla vada materiálu a nemůžou z toho obvinit řidiče ale výrobce případně dodavatele nebo servisáka.Myslel jsem to tak že třeba selžou brzdy vlivem zvodnatělé kapaliny kterou bych nevyměnil v předepsaném termínu 2 roky a to poznají už pohledem když bude zakalená až černá + analíza odhalí přítomnost H2O tak to by byla moje vina NEDBALOST. To samé ojeté pneu.Nebo nefunkční předepsané osvětlení. Případně nadměrná vůle v kulových čepech. A nikde jsem nepsal že jsem neomylný to sis ten můj článek pořádně nepřečetl protože tam nikde není psáno že nemůžu způsobit nehodu nedáním přednosti v jízdě to už je něco jiného Chybu může udělat skutečně každý i mistr tesař se někdy utne. Ale je rozdíl když někdo udělá chybu naprosto úmyslně: překročí rychlost,riskantně předjíždí,machruje,nerespektuje značení atd. A je rozdíl když někdo udělá chybu naprosto Nevědomě: přehlédne značku,a nebo se prostě splete neudělá to schválně a to že udělal něco špatně se dozví až když už je pozdě,ale v ten danej moment kdy prováděl ten úkon tak si myslel že je to správně.
A ty myslíš, že to někdo bude zkoumat? Možná tak u nového auta, ale jinak pochybuju, že by se nějakou expertízou někdo zabýval. Všechno stojí peníze a v dnešní době? Smetli by tě ze stolu s flastrem za tech. stav a hotovo. Můžeš se odvolávat jak chceš, ale je ti to prd platný. Předpoklad ovšem je, že by si to přežil, jinak to může být už jedno.
Pokud by mě chtěly smést ze stolu za špatný technický stav tak by musely nejdříve to auto prohlédnout.
Když došlo k nehodě jak Avie srazila na přechodu děti tak se to také podrobně vyšetřovalo a zjistily že to mělo falešnou STK která se vůbec nekonala.Když autu které jelo rovnou z STK upadla zadní náprava tak také byla okamžitě dotyčná stanice STK uzavřena.Když došlo k nehodě na srazu veteránů kdy řidič vyjel ze silnice na zahradu a srazil ženu tak také vyšetřování ukázalo že praskla řídící tyč a řidič byl sproštěn viny. Ale kolik nehod je zaviněno předem nezjistitelnou závadou??? Když 95% je jich zaviněno selháním člověka a do zbylejch 5% se musí vejít Povětrnostní podmínky,Střet s lesní zvěří,atd. Takže šance že se mi stane nehoda z důvodu technické závady je téměř nemožná a ještě když používám jedny z nejlepších a nejspolehlivějších aut to u moderních je ta šance daleko větší.
Jo, šance je malá, ale přesto je. Samozřejmě se nesmíš v takovém případě nechat a dovolávat se spravedlnosti, ale byl by si až nemile překvapen, jak s tebou úředníci budou jednat, protože je některým ta jejich práce za těžko a nejradši by nedělali za peníze nic. Jde mi o to, že mluvíš jako kdyby se ti nikdy nic nemohlo stát a podáváš tyhle nehody jako že ten řidič vyjel už s tím, že to auto někde zruší o strom a zabije přitom pět lidí... . On to taky neudělal schválně - úmyslně, tam hraje roli špatný odhad a přecenění sebe sama. To není o úmyslu, ale o "blbosti". A všechno začíná tím, že po pár měsících najetých km ho někdo pochválí, jak krásně jede a jak to umí, no a jemu to "stoupne do hlavy" a je to. Víš co tím chci říct, nebo chceš dopodrobna vysvětlení? V životě bych o sobě neřekl, že zvládám techniku jízdy na 1* a nebo, že jsem tam svědomitý a pečuju o auto tak, že se mi na něm nemůže nic rozbít. Mmch, brzdovou kapalinu nemění drtivá většina majitelů aut ani po 5ti letech, natož pak po dvou - ono totiž, když nemáš v systému nic, co by hůř těsnilo a nebo aušusové díly, tak se ti nezašpiní ani po třech letech a zvodnatět až tak, že nezabrzdíš, dokáže možná tak za 10 let provozu. Tím nechci říkat, že prdět na takové věci je dobře, ale dva roky je podle mě u dnešních aut zbytečně brzo. Spojka se taky nemění po určitých km, ale až když je poznat, že brzo klekne, nebo klekne úplně.
Hele jel rychle? jel takže není co řešit vědomě porušil předpisy i když věděl že je to zakázané,a přesně jak píše Klimis kdo chce kam pomozme mu tam. A pokud někdo nevymění kapalinu v předepsaném termínu tak je jasnej protože je prostě uvedeno nejdéle za 2 roky a pokud to někdo nedodrží tak je to nedbalost a ta je stejná jako ůmysl a vinník je na světě! Já jsem netvrdil že o auto pečuji tak že se na něm nemůže nic rozbít protože to nejde ale dbám na to aby ty důležité věci byly v naprostém pořádku: Brzdy,Řízení,Nosné části kastle a rám,Podvozková skupina,Předepsané osvětlení, prostě věci na kterých závisí bezpečnost silničního provozu. U spojky není předepsaný počet km protože to záleží kde se jezdí jestli ve městě a nebo mimo město. Prostě se člověk musí řídit tím co je v manualu a pokud ne tak je vinník.
Pro vložení fotek z autonehody do systému, prosím, použijte tento formulář.
Uživatel:
nepřihlášen
přihlásit | zaregistrovat
Jsme na facebooku
Doporučujeme
Alu kola, elektrony, litá kola, hliníková kola.
Kalkulačka, povinné ručení porovnání všech pojišťoven v ČR.
KV car - autopůjčovna Praha. Vozy značky Škoda, VW, Audi.
Vyberte si horské či dětské kolo v e-shopu či Pražské prodejně
Nové fotky
Sešrotovaný Favorit
Řidič narazil ve Velkých Karlovicích do betonového sloupku
Tragický čelní střet dvou osobních vozidel na Plzeňsku
Padesátiletý řidič nezvládl vůz Fiat Scudo, zahynul
Nepřiměřená rychlost - jeden mrtvý a jeden těžce zraněný
Z diskuze
měli jen smůlu,páč by těm policajtům určitě ujeli,jak to tak vždy vždy bejvá... zobrazit
Jsem rád že se dělaj i auta který nikdo nechce.Sám mam VelSatis, i když už je to starší… zobrazit
Dancalle, je v tom trochu veliký rozdíl. Podívej se na americká auta a pak na ty evropská, nebo… zobrazit
nic takového přeci neroporuji. Ale no nic, asi jsi si nepozorně přečetl můj komentář. zobrazit
Koupil bych si radši Ford Sierra combi z automatem zr 1989 to je auto! A né nějakej hnus za… zobrazit
