Dopravní nehoda - Srážka s divočákem
Obec: Řidký
Datum nehody: 21.05.2009
Zveřejněno: 10.03.2010
Kategorie: Srážka - chodec nebo zvěř
Řidič se svojí Škodou Fabii projížděl obcí Řidký, když mu do cesty náhle vběhlo divoké prase. Střetu s divočákem již nešlo zabránit. Divočák nehodu nepřežil a řidič vyvázl nezraněn. Hmotná škoda na Fabii číní 90.tisíc.
Příspěvek zaslal: Luky20
Nejnovější fotky z nehod: kraj Pardubický
Diskuze ke článku - Srážka s divočákem
vložit novýSnad tu škodu aspoň trochu zmírnil pořádnej gulášek :) asi to byl pořádnej kousek, když tu Fábku tak pocuchal...
Bohužel žádný gulášek nebyl,zvíře jsi převzaly myslivci.
JJ, myslivci si s radostí přijedou pro divočáka nebo srnku. Ale když srazíte třeba lišku , tak to je umění tam nějakého myslivce dostat.
Pokud se nepletu tak nalozit srazeny zvire je posuzovano jako pytlactvi...
Stejne tak nechapu, proc treba policie nemuze pouzit sluzebni zbran k usmrceni srazeneho zvirete ktere dodelava. Musi proste cekat na myslivce.
Ale jinak fabie hezka :) Hlavne ze se nikomu nic nestalo.
Nemůže dostřelit zvíře,protože náboje sou přeseně evidovaný amají svůj přesný účel a ne šetřit broky myslivcům.Mně by třeba zajímalo,když řidič srazí tu srnku a čeká na myslivce a je mu líto trápícího se zvířete,proč mu prsotě rychle nezlomí vaz.Ale to by se nesměli štítit se ho dotknout.Tuhle sem jel a zahlídl sem v příkopě sedět mladýho srnečka zadní běhy přejetý,ale v tom šrumci aut v lese nebylo kde zastavit aniž by mně něco nesejmulo..tak sem pak z domu zavolal myslivce.Chudák tam tak koukal smutně a seděl..
Firel: Ja vim ze jsou naboje evidovany. Ale to neni duvod to zvire neusmrtit naprosto humanni a rychlou cestou, nez ho nechat trapit a cekat na myslivce.
Pokud budes honit pachatele a pouzijes sluzebni zbran k varovnemu vystrelu, napises si ve finale uredak a tim cela vec skoncila. Tak mi rekni, proc stejny evidovany naboj nemuze poslouzit jinak.
Je to hloupost a absolutni blbost ze strany zakonodarcu, ale osobne bych se rad podivat jak lames vaz divocakovi...
JJ sraz medveda a az ti bude couhat vystresovany a v shocku spod kapoty tak k nemu dojdi a zlom mu vaz :D
Mě poldíci řekli že už se to tak nebere, takže jsem měl částečně zaplacenou škodu na vozidle a před dvěma týdny nám došlo srnčí maso... A těch gůlášů co se z ní dá udělat :) Vyžádal jsem si od maminky aby mi z ní udělala i řízky, moc dobré. Už se těším na jaro, jezdím hodně v noci a hodněkrát jsem viděl na silnici srnku, ještě čerstvou, ale nebyl čas obětovat se a uklidit ji...
SDR:To sem píšeš bay si provokoval nebo co??Jestli si myslíš že se tady pak rozvíří dlouho sáhlá debata o pytláctví tak se doufám pleteš.Pro mně to je pytláctví,ale když si to někdo myslí jinak a dělá to,tak je mi to jedno.Tebe chytnou ne mně.Doufám že nevymetáš s Ldou Nivou příkopy schválně aby si posbíral co nejvíc čerstvýho masa..je fakt že srnky jsou krávy blbý,ale abych to jedl to nevim teda.Taková srnka má někdy nemocí a infekcí..Zvlášť po takovýdle zimě kdy sežere co potká..
Jinak jsou i jiné způsoby jak zabít divočáka.Kamen,větev,podříznout pak hrdlo a je to.jak na zabijačce.Jde o to že když dáš varovný výstřel tak už se něco závažnýho děje a ne že chceš ušetřit trápení divočákovi který si beztak za to může sám..Navíc divočák většinou zdrhne nebo se odvleče někam kde ho nenajdeš.Chci vidět jak by si psal úřeďák an to že ti ho bylo líto a zastřelil si ho služební zbraní..Jednou sem v ncoi dohledával kvůli nehodě divočáka prošel sem les,pak příkop,střeďák nikde nic.Bál sem se že na měn odněkud skočí a nakonec chroptěl schvoanej za nohou mostu ze zadní-té nasypané a vybetonované strany ka mse nikdo endívá.No lekl sem se.nafotil sem ho on mezitím umřel a pelášil pryč.
Firel, ale to vubec neni o litosti, spis o pristupu. Ze se srazi zvire, no dobre, stane se, ale nenecham ho pul hodiny rvat ve skarpe prece ne? Divocak si za to nemuze, on si tam tu silnici nevymyslel, kdyz uz to chces posuzovat takhle.
Uredak nemusis psat slovy - bylo mi ho lito, zkus to treba - Usmrceni skonavajiciho zvirete sluzebni zbrani.
Přesně divočák jsi tu silnici tam nevymyslel.Jsou i tací že zvíře naloží a odjedou aniž by volaly třeba policajti,jenže to potom ta škoda nesmí být vysoká a nebo aspon tak aby jse s autem dalo odjec.Což v tomhle případě to nešlo.
tak už vidím jak za tenhle úře´dák by měn někdo pochválil.SPíš by měn donutili najít si někde náhradní kulku načerno..To určitě.Kdepak.myslím si že za tu dobu c oty auta existujou se už mohli nauščit je rozpoznat.I divočáci se vyvíjejí tak jako se vyvinul člověk.
Zvěř má zatím pocit že jim nic nehrozí dokud auto jede, několikrát už jsem zkoušel zastavit poblíž srnek, utečou hned jak auto zastaví, jen na jednu slabší jsem musel zatroubit, aby se pohnula
Poslední věta je nádherná :D:D
"mezitím umřel a pelášil pryč."
Živě si to představuju, jak mrtvý divočák peláší pryč.
BTW vím jak si to myslel, ale takto se mi to líbí mnohem víc. :)
Oni mi sami řekli ať si ji dojedu naložit a že ji mohu vézt myslivcům aby si neplýtvaly vlastní pohonné hmoty, kde cesta skončí už je věc jiná. Zastřelenou zvěř taky nežereš? Je to ze stejného lesa a dá se to nechat vyšetřit, navíc je u nás zvěř zdravá, jen divočáky tu máme prý tu a tam závadný. prase jež jsem vzal ve 110km/h se přestalo hýbat po 10 vteřinách, 90kg prasete jsem si koupil za 17500,- Srnka sražená ve 130km/h se nehýbala hned, pár gulášů mě vyšlo na 17000,- a poslední jsem ulovil v 60km/h, pojišťovna mi dala cca 1300,- a oprava mě vyjde na 5000,- tu jsem klepl jen do hlavy, proto mi zničila jen pár věcí. Já si platím opravy, oni zničí mého milovaného káďu a ještě bych je odevzdával aby si z nich dělaly hostinu nějaký paka, to tak. Navíc mám pocit že pytláctví už není trestný čin (doufám) takže těch 500,- za přistižení klidně risknu, stejně mi nemá nikdo co lézt do kufru. Ok?
tak to mně rozesmálo to,na jednu slabší sem musel zatroubit.Jinak ano ta má formulace umřel a pelášil pryč,nedocvaklo mi to-no jo no policajt:-)
Takle to taky beru že když už ti to udělá škdoa utak to sněz,protože je jasný že si z toho udělají hody jiní lidé,ale i tak bych to asi dal myslivcům,ať se z toho případně zblijou oni.Právě kvůli srnkám přemýšlím že si nechám pojistit havarijně své auto,která má relativně drahé náhradní díly..Jenže havárko je drahý..
Firel: Ono by to slo, jen by se muselo chtit a jak je znamo, kdyz se nechce je to horsi nez kdyz to nejde..
Kdyby uz tohle nejakym zpusobem fungovalo, tak bys mi ted nepsal proc to nejde, ale bral bys to jako samozrejmost i se psanim uredaku..
Mě pěkně naštvala pojišťovna, ořezávají to jak jde. Pojistku jsem si chtěl pořídit hned poté co jsem sundal prase, pořídil jsem si ji asi měsíc po sražení první srnky, tak dlouho jsem to odkládal...
Nejvíc mi na zvěři vadí různí čmelíci atd, to pak ani do auta nedám... A těch klíšťat co na nich visí.
No SDR, odkdy ses Ty mrchozrout co zbira mrsiny u cesty ? :D:D:D
Tak když někam jedeš a za pět minut jedeš zpět a válí se na silnici něco co tam předtím nebylo tak je jasný že to je čerstvé a je jedno čí auto to zkurvilo :) Je jasný že nemanipuluji s něčím co má třeba zakalené oči, je to studené atd. Mám divočinu rád
Fabie 2.generace a řidič vyvázl nezraněn.
Pro vložení fotek z autonehody do systému, prosím, použijte tento formulář.
Uživatel:
nepřihlášen
přihlásit | zaregistrovat
Jsme na facebooku
Doporučujeme
Alu kola, elektrony, litá kola, hliníková kola.
Kalkulačka, povinné ručení porovnání všech pojišťoven v ČR.
KV car - autopůjčovna Praha. Vozy značky Škoda, VW, Audi.
Vyberte si horské či dětské kolo v e-shopu či Pražské prodejně
Nové fotky
Střet dodávky a dvou kamionů u Mohelnice
Zrádné náledí u Dolního Žandova
Čelní střet Felicie s autobusem si vyžádal lidský život
Vážná dopravní nehoda u Zdounek
Zbaběle utekl od nehody
Z diskuze
HOWGH zobrazit
Pokud je mi znamo, tak skoda zpusobena na H bude placena z povinneho ruceni ridice, ktery zpusobil… zobrazit
a jak to uděláš na Baranďáku když chceš odbočit na JETku nebo dole na Shellku?? musíš do… zobrazit
To sice máte pavdu.Toho člověka v mercedesu znám osobně a myslím že na Olomoucku je docela… zobrazit
to je automaticke, ridic sedi na levo (resp. v nekterych statech napravo, tam to je naopak) a tak se… zobrazit
